2018 OCFS Event Results

Click Here to View all the latest Results From MyLaps.com

8/4/18 – Mike Sparta Trucking Night

Modified Feature Finish, 30 Laps: 1. Matt Janiak, 2. John Lieto, 3. Anthony Perrego, 4. Craig Mitchell, 5. C.G. Morey, 6. Jimmy Horton, 7. Danny Creeden, 8. Jerry Higbie, 9. Brendan Finley, 10. Chris Whitehead, 11. Donnie Wilson, 12. Tommy Meier, 13. Bob McGannon, 14. Richie Eurich, 15. Stan Frankenfield Jr., 16. Gary Edwards Jr., 17. Corey Lowitt, 18. Joey Falanga, 19. Danny Cronk, 20. Chris Shultz, 21. Jimmy Spellmon, 22. John Ferrier, 23. Bob Hayes Jr., 24. Jeff Heotzler Sr.

Small Block Modified Feature Finish, 25 Laps: 1. Anthony Perrego, 2. Gary Edwards Jr., 3. Danny Creeden, 4. Tyler Boniface, 5. Brian Krummel, 6. Joey Bruning, 7. Chris Stevens, 8. Frank Venezia, 9. Craig Mitchell, 10. Michael Storms, 11. Brendan Finley, 12. Shane Jablonka, 13. Bob Hentschel, 14. Chris Grbac, 15. Jeff Heotzler Sr., 16. Patrick Reiser, 17. Zack Vavricka, 18. Joe Bonetti, 19. Tommy Vigh Jr., 20. Anthony Falanga, 21. Allison Ricci, 22. John Ferrier, 23. Tom Hindley, 24. Roger Henion Jr. Did Not Qualify: Tighe Sherlock, Jesse Leiby, Rich Eggers, Mark Bishop.

Sportsman Feature Finish, 20 Laps: 1. Joe Conklin, 2. Jesse Leiby, 3. Jimmy Johnson, 4. Tommy Vigh Jr., 5. Jared LaBagh, 6. Greg Sleight, 7. Matt Shultz, 8. Mel Schrufer, 9. Jake Bedell, 10. Brad Szulewski, 11. Howie Finch, 12. Troy Arnold, 13. Jimmy Leiby, 14. Dan Morgiewicz, 15. Danny Carlough, 16. Bobby Flood, 17. Bob Jashembowski, 18. Ryan Macartney, 19. Ryan Neiger, 20. Joe Bonetti, 21. Jeff Hulseapple, 22. Milton Mann, 23. Corey Cormier, 24. Jimmy Devitt. Did Not Qualify: John Brown, Nick Plumstead, Mike Bull, Jake Granacker, Connor Otten, Samantha Muller, Marshall Jones, Billy Eggers Jr., Lem Atkins, Jamie Yannone, Jeff Higham, Bob Wosyluk, Dylan Smith, Mike Talmadge, Pat Mann.

Street Stock Feature Finish, 15 Laps: 1. Jim Hajkowski, 2. Kevin Skelly, 3. Wayne Taylor, 4. Ryan Modiano, 5. Nick Giardini, 6. Ron Constable, 7. Charlie Donald, 8. Jack Dekker, 9. Tommy Pickles, 10. Jim Maher, 11. Rob Taylor, 12. Marty Van Nieuwland. Disqualified: Tim Daly (illegal distributor).

Super DIRTcar Series “Battle of the Midway 100”

Battle of the Midway Modified Feature Finish, 101 Laps: 1. Stewart Friesen, 2. Matt Sheppard, 3. Erick Rudolph, 4. Jimmy Horton, 5. Billy Decker, 6. Peter Britten, 7. Jerry Higbie, 8. L.J. Lombardo, 9. Billy Pauch Jr., 10. Jeff Heotzler Sr., 11. Ryan Godown, 12. Brett Hearn, 13. Billy VanInwegen, 14. Andy Bachetti, 15. Max McLaughlin, 16. Jimmy Phelps, 17. Tim Fuller, 18. Rich Scagliotta, 19. Chris Shultz, 20. Dave Rauscher, 21. Anthony Perrego, 22. Brian Krummel, 23. Adam Roberts, 24. Danny Johnson, 25. Bob McGannon, 26. Tommy Meier, 27. Gary Edwards Jr., 28. Richie Eurich, 29. Rusty Smith, 30. Craig Mitchell, 31. Danny Cronk. Did Not Qualify: Rick Laubach, Brendan Finley, Matt Janiak, C.G. Morey, Joey Falanga, Matt Hitchcock, Corey Lowitt, Jack Kitchell, Danny Creeden, Butch Tittle, Kyle Armstrong, Matt Stangle, John Lieto.

Small Block Modified Feature Finish, 25 Laps: 1. Anthony Perrego, 2. Shane Jablonka, 3. Brian Krummel, 4. Matt Janiak, 5. Mike Ricci, 6. Chris Stevens, 7. Danny Creeden, 8. Bob Hentschel, 9. Tyler Boniface, 10. Allison Ricci, 11. Gary Edwards Jr., 12. Roger Henion Jr., 13. Dillon Steuer, 14. Tim Hindley, 15. Chris Grbac, 16. Craig Mitchell, 17. Anthony Falanga, 18. John Ferrier, 19. Michael Storms, 20. Andy Bachetti, 21. Tom Hindley, 22. Joe Bonetti, 23. Tyler Treacy, 24. Frank Venezia, 25. Tommy Meier, 26. Alan Houghtaling, 27. Jeff Heotzler Sr. Did Not Start: Kurt Hundeland. Did Not Qualify: Frank Doty, Joey Bruning, Milton Mann, Tommy Vigh Jr.

 

Military Appreciation Night Sponsored by Dana Distributors and A-Verdi

Small Block Modified Feature Finish, 25 Laps: 1. Anthony Perrego, 2. Michael Storms, 3. Brian Krummel, 4. Shane Jablonka, 5. Matt Janiak, 6. John Ferrier, 7. Danny Creeden, 8. Tyler Boniface, 9. Allison Ricci, 10. Chris Stevens, 11. Roger Henion Jr., 12. Craig Mitchell, 13. Frank Doty, 14. Tyler Treacy, 15. Joe Bonetti, 16. Joey Bruning, 17. Chris Grbac, 18. Anthony Falanga, 19. Gary Edwards Jr., 20. Tom Hindley, 21. Scott Flammer, 22. Jeff Heotzler, 23. Frank Venezia, 24. Gary Edwards Sr. 

Sportsman Feature Finish, 20 Laps: 1. Jimmy Johnson, 2. Corey Cormier, 3. Mel Schruffer, 4. Jared Labagh, 5. Dan Morgiewicz, 6. Howie Finch, 7. Greg Sleight, 8. Milton Mann, 9. Matt Shultz, 10. Fred Szulewski, 11. Tommy Vigh, 12. Danny Carlough, 13. Jake Bedell, 14. Pat Murphy, 15. Mike Horton, 16. Joe Conklin, 17. Brett Weslowski, 18. Mike Bull, 19. Bobby Flood, 20. Lem Atkins, 21. Jimmy Devitt, 22. Cole Stangel, 23. Brad Horton, 24. Joe Bonetti.

Rookie Sportsman Feature Finish, 15 Laps: 1. Jared Miller, 2. Jeff Higham, 3. John Farrisier, 4. Jason Dunn, 5. Mike Orlando, 6. Rich Eggers, 7. Anthony Sisco, 8. Shawn Johanessen, 9. Dylan Smith, 10. Bob Jashembowski, 11. Russel Crotty, (DNS) Ryan Neiger, Jeff Jones

Street Stock Feature Finish, 10 Laps: 1. Jim Maher, 2. Wayne Taylor, 3. Joe Sheffold, 4. Jim Hajkowski, 5. Emerson Cargain, 6. Tommy Pickles, 7. Rob Taylor, 8. Ryan Modiano, 9. Brendan Alexander, 10. Charlie Donald, 11. Nick Giardini, 12. Ron Constable, 13. Dan Maher. 

CRSA Sprints Feature Finish, 20 Laps: 1. Christian Rumsey, 2. Thomas Radivoy, 3. Sydney Price, 4. Scott Flammer, 5. Jeff Trombley, 6. Tyler Jashembowski, 7. Justin Mills, 8. Emily VanInwegen, 9. Dana Wagner, 10. Mike VanPelt, 11. Jessie Prichnik, 12. Mark Connoly

 

Tony Monaco Landscaping and Arkel Motors Night

Modified Feature Finish, 30 Laps: 1. Anthony Perrego, 2. Danny Creeden, 3. Bob McGannon, 4. Rick Laubach, 5. Brian Krummel, 6. Jimmy Horton, 7. Tommy Meier, 8. Brendan Finley, 9. Gary Edwards Jr., 10. Richie Eurich, 11. Danny Cronk, 12. Donnie Wilson, 13. Joey Falanga, 14. Jerry Higbie, 15. Brad Rothaupt, 16. Craig Mitchell, 17. Matt Hitchcock, 18. Jeff Heotzler Sr., 19. Chris Whitehead, 20. Kirk Horton, 21. John Lieto, 22. John Ferrier, 23. Billy VanInwegen, 24. Stan Frankenfield Jr., 25. Chris Shultz, 26. Matt Janiak, 27. C.G. Morey, 28. Corey Lowitt. 

Small Block Modified Feature Finish, 25 Laps: 1. Tyler Boniface, 2. Gary Edwards Jr., 3. Anthony Perrego, 4. Brian Krummel, 5. Keith Still, 6. Craig Mitchell, 7. Shane Jablonka, 8. Brendan Finley, 9. John Ferrier, 10. Tyler Treacy, 11. Allison Ricci, 12. Tommy Meier, 13. Joey Bruning, 14. Joe Bonetti, 15. Michael Storms, 16. Zack Vavricka, 17. Chris Stevens, 18. Patrick Reiser, 19. Anthony Falanga, 20. Rich Eggers, 21. Roger Henion Jr., 22. Chris Grbac, 23. Frank Venezia, 24. Tom Hindley, 25. Frank Doty, 26. Scott Flammer. Disqualified: Danny Creeden (illegal carburetor). 

Sportsman Feature Finish, 20 Laps: 1. Jimmy Johnson, 2. Jared LaBagh, 3. Greg Sleight, 4. Milton Mann, 5. Dan Morgiewicz, 6. Danny Carloiugh, 7. Patrick Murphy, 8. Tommy Vigh Jr., 9. Howie Finch III, 10. Matt Shultz, 11. Mel Schrufer, 12. Joe Bonetti, 13. Corey Cormier, 14. Joe Conklin, 15. Bob Jashembowski, 16. Bryan Jones, 17. Lem Atkins, 18. Dylan Smith, 19. Tyler Pirone, 20. Mike Bull, 21. Jake Granacker, 22. Ryan Neiger, 23. Ken Ryder, 24. Jake Bedell. Did Not Qualify: Pat Mann, Jason Dunn, Jeff Hulseapple, Jamie Doolan, Brett Weslowski, Jeff Jones, Austin Smith, George Begg. 

Street Stock Feature Finish, 10 Laps: 1. Wayne Taylor, 2. Emerson Cargain Sr., 3. Jim Hajkowski, 4. Jim Maher, 5. Charlie Donald, 6. Ron Constable, 7. Ryan Modiano, 8. Rob Taylor. 

 

Superior Building Supply Night

Modified Feature Finish, 30 Laps: 1. Tommy Meier, 2. Richie Eurich, 3. Jimmy Horton, 4. Anthony Perrego, 5. Craig Mitchell, 6. Matt Janiak, 7. Brian Krummel, 8. Danny Creeden, 9. Rick Laubach, 10. C.G. Morey, 11. Jeff Heotzler Sr., 12. Chris Whitehead, 13. Jerry Higbie, 14. Brendan Finley, 15. Bob McGannon, 16. John Lieto, 17. Kirk Horton, 18. Chris Shultz, 19. Danny Cronk, 20. Tyler Jashembowski, 21. Matt Hitchcock, 22. Gary Edwards Jr., 23. Billy VanInwegen, 24. Joey Falanga, 25. Donnie Wilson, 26. John Ferrier. Did Not Qualify: Bob Hayes Jr., Stan Frankenfield Jr., Brad Rothaupt.

Small Block Modified Feature Finish, 25 Laps: 1. Shane Jablonka, 2. Michael Storms, 3. Tommy Meier, 4. Roger Henion Jr., 5. Tom Hindley, 6. Brian Krummel, 7. Craig Mitchell, 8. Allison Ricci, 9. Brendan Finley, 10. Jesse Leiby, 11. Tyler Boniface, 12. Zack Vavricka, 13. Joey Bruning, 14. Joe Bonetti, 15. Scott Flammer, 16. Danny Creeden, 17. Gary Edwards Jr., 18. Chris Grbac, 19. Frank Venezia, 20. Patrick Reiser, 21. Chris Stevens, 22. Anthony Falanga. Disqualified: Anthony Perrego (weight). Did Not Start: Tyler Treacy. Did Not Qualify: Bob Hentschel, Cole Hentschel, Mark Bishop, Rich Eggers, Gary Edwards Sr., Brett Weslowski, Frank Doty, Joe Conklin, Keith Still, John Ferrier.

Sportsman Feature Finish, 20 Laps: 1. Jared LaBagh, 2. Joe Bonetti, 3. Tommy Vigh Jr., 4. Matt Shultz, 5. Patrick Murphy, 6. Corey Cormier, 7. Dan Morgiewicz, 8. Danny Carlough, 9. Ken Ryder, 10. Howie Finch III, 11. Paul Hyde, 12. Joe Conklin, 13. Bob Jashembowski, 14. Mike Talmadge, 15. Jeff Hulseapple, 16. Jimmy Leiby, 17. Jimmy Johnson, 18. Tyler Pirone, 19. Ryan Macartney, 20. Milton Mann, 21. Greg Sleight, 22. Mel Schrufer. Disqualified: Jesse Leiby (fighting), Troy Arnold (fighting). Did Not Qualify: James Cronk, Chet Doolan, Dylan Smith, Lem Atkins, Ryan Neiger, Keith Johannessen, Rich Eggers, Jamie Doolan, Don Smith Jr., Mike Bull.

Street Stock Feature Finish, 15 Laps: 1. Jim Hajkowski, 2. Wayne Taylor, 3. Emerson Cargain Sr., 4. Jim Maher, 5. Joe Scheffold, 6. Mike Vigiletti, 7. Shawn Maher, 8. Dan Maher, 9. Rob Taylor, 10. Ron Constable, 11. Charlie Donald, 12. Bob Sleight Jr., 13. Marty VanNieuwland.

County Waste Night

Modified Feature Finish, 30 Laps: 1. Jeff Heotzler, 2. Chris Shultz, 3. John Lieto, 4. Jerry Higbie, 5. Gary Edwards Jr., 6. Kirk Horton, 7. Brendan Finley, 8. C.G. Morey, 9. Anthony Perrego, 10. Matt Janiak, 11. Tommy Meier, 12. Matt Hitchcock, 13. Chris Whitehead, 14. Danny Creeden, 15. Jimmy Horton, 16. John Ferrier, 17. Donnie Wilson, 18. Brian Krummel, 19. Rich Eurich, 20. Stan Frankenfield Jr., 21. Joey Falanga, 22. Bob McGannon, 23. Craig Mitchell, 24. Rick Laubach, 25. Danny Cronk.

Small Block Modified Feature Finish, 25 Laps: 1. Anthony Perrego, 2. Craig Mitchell, 3. Brian Krummel, 4. Allison Ricci, 5. Tommy Meier, 6. John Ferrier, 7. Michael Storms, 8. Gary Edwards Jr., 9. Chris Stevens, 10. Tyler Boniface, 11. John Finley, 12. Patrick Reiser, 13. Jesse Leiby, 14. Scott Flammer, 15. Joe Bonetti, 16. Frank Doty, 17. Anthony Falanga, 18. Joe Conklin, 19. Frank Venezia, 20. Tyler Treacy, 21. Tom Hindley, 22. Zack Vavricka, 23. Shane Jablonka, 24. Danny Creeden.

Sportsman Feature Finish, 13 Laps (time curfew): 1. Jesse Leiby, 2. Greg Sleight, 3. Matt Shultz, 4. Corey Cormier, 5. Jared LaBagh, 6. Jeff Hulseapple, 7. Paul Hyde, 8. Jimmy Johnson, 9. Joe Conklin, 10. Dan Morgiewicz, 11. Tommy Vigh Jr., 12. Danny Carlough, 13. Troy Arnold, 14. Lem Atkins, 15. Milton Mann, 16. James Cronk, 17. Tyler Pirone, 18. Connor Otten, 19. Joe Bonetti, 20. Mike Bull, 21. Howie Finch, 22. Bobby Flood, 23. Mel Schrufer. Disqualified: Patrick Murphy (illegal gear ratio).

Rookie Sportsman Feature Finish, 15 Laps: 1. Bob Jashembowski, 2. Rich Eggers, 3. Jeff Higham, 4. Jimmy Leiby, 5. Michael Giuliano, 6. Ryan Macartney, 7. Mike Orlando, 8. Dylan Smith, 9. Anthony Horton, 10. Jeff Jones, 11. Anthony Sisco, 12. Chris Raser, 13. Keith Johannessen, 14. Brian Durbin, 15. John Farrisier. Disqualified: Russell Crotty (weight), Pat Mann (illegal carburetor).

Street Stock Feature Finish, 15 Laps: 1. Jim Maher, 2. Wayne Taylor, 3. Charlie Donald, 4. Joe Scheffold, 5. Jim Hajkowski, 6. Bob Sleight Jr., 7. Rob Taylor, 8. Nick Giardini, 9. Emerson Cargain Sr., 10. Ron Constable, 11. Chickie Bruntfield, 12. Mike Vigiletti, 13. Ryan Modiano.

Nostalgia Night 2018

Modified Feature Finish (30 laps): 1. STEWART FRIESEN, 2. Brian Krummel, 3. Chris Whitehead, 4. Jerry Higbie, 5. John Ferrier, 6. Bob Mcgannon, 7. Matt Janiak, 8. Tommy Meier, 9. Jimmy Horton, 10. Rich Eurich, 11. C.G. Morey, 12. Rick Laubauch, 13. Anthony Perrego, 14. Brendan Finley, 15. Kirk Horton, 16. John Lieto, 17. Craig Mitchell, 18. Danny Creeden, 19. Matt Hitchcock, 20. Mike Kolka, 21. Danny Cronk, 22. Gary Edwards, 23. Chris Shultz, 24. Jeff Hoetzler, 25. Steve Dodd, 26. Donnie Wilson

Sportsman Feature Finish (20 laps): 1. JESSE LEIBY, 2. Greg Sleight, 3. Mel Schrufer, 4. Jared Labagh, 5. Tommy Vigh, 6. Tyler Pirone, 7. Pat Murphy, 8. Corey Cormier, 9. Brad Horton, 10. Howie Finch III, 11. Jimmy Johnson, 12. Dan Morgiewicz, 13. Richie Ryder, 14. Jimmy Leiby, 15. Milton Mann, 16. COle Hentschel, 17. Jeff Hulseapple, 18. Ryan Neiger, 19. Joe Conklin, 20. Bobby Flood, 21. Connor Otten, 22. Troy Arnold, 23. Billy Eggers, 24. Joe Bonetti

Street Stock Feature Finish (15 laps): 1. JIM MAHER, 2. Charlie Donald, 3. Bobby Sleight Jr., 4. Wayne Taylor, 5. Emerson Cargain, 6. Joel Murns, 7. Jim Hajkowski, 8. Rob Taylor, 9. Ron Constable, 10. Ryan Modiano, 11. Dan Maher DQ: Joe Sheffold

The Hard Clay Open from Short Track Super Series

Bob Hilbert Sportswear Short Track Super Series Fueled By Sunoco Halmar International North Region Event No. 1 Modified Feature Finish (50 laps): 1. STEWART FRIESEN, 2. Rick Laubach, 3. Jerry Higbie, 4. Brett Hearn, 5. Billy Decker, 6. Mike Mahaney, 7. Tommy Meier, 8. Matt Sheppard, 9. Duane Howard, 10. Jeff Heotzler, 11. Mike Gular, 12. Jimmy Horton, 13. Brian Krummel, 14. Billy Pauch Jr., 15. Andy Bachetti, 16. Anthony Perrego, 17. Craig Mitchell, 18. Brandon Grosso, 19. Craig Hanson, 20. Ryan Jordan, 21. J.R. Hurlburt, 22. Matt Hitchcock, 23. Danny Creeden, 24. Ryan Godown, 25. Nick Nye, 26. Danny Johnson, 27. Mike Kolka, 28. Bob McGannon, 29. Jeremy Smith, 30. Brett Tonkin.

Did Not Qualify: John Ferrier, Tyler Boniface, C.G. Morey, Rich Eurich, Richard Smith, Allison Ricci, Joe Krum, Heath Metzger, Billy Van Pelt, Joseph Judge, Matt Janiak, Roger Henion, Billy Van Inwegen, Joe Bruning, Mat Williamson, Danny Cronk, Brendan Finley, Kurt Hundeland.

Crate 602 Sportsman Feature Finish (20 laps): 1. BRAD HORTON, 2. Mel Schrufer, 3. Alex Yankowski, 4. Corey Cormier, 5. Tyler Johnston, 6. Bobby Flood, 7. Kyle Rohner, 8. Daniel Morgiewicz, 9. Greg Sleight, 10. Dylan Smith, 11. Howie Finch, 12. Ryan Neiger, 13. Matt Shultz, 14. Jimmy Leiby, 15. Lem Atkins, 16. Cody Hunt, 17. Jesse Leiby, 18. Bob Jashembowski, 19. Mike Bull, 20. Richard Eggers, 21. Chris Curtis, 22. Bobby DeLeon, 23. Billy Eggers, 24. Leo Fotopoulos Jr., 25. Rafaele Carson, 26. Nick Plumstead, 27. Michael Talmadge.

TEXAS ROADHOUSE NIGHT

Modified Feature Finish, 30 Laps: 1. Anthony Perrego, 2. Donnie Wilson, 3. Danny Cronk, 4. Billy VanInwegen, 5. Tommy Meier, 6. Chris Whitehead, 7. Craig Mitchell, 8. Matt Hitchcock, 9. Gary Edwards Jr., 10. Bob McGannon, 11. Jerry Higbie, 12. John Lieto, 13. John Ferrier 14. Brendan Finley, 15. C.G. Morey, 16. Joey Falanga, 17. Jimmy Horton, 18. Chris Shultz, 19. Matt Janiak, 20. Richie Eurich, 21. Steve Dodd, 22. Jeff Heotzler Sr., 23. Stan Frankenfield Jr., 24. Joe Conklin, 25. Kirk Horton. Disqualified: Danny Creeden (illegal motor).

CRSA Sprint Car Feature, 20 Laps: 1. Thomas Radivoy, 2. Sydney Prince. 3. Bobby Hackel, 4. Scott Flammer, 5. Christian Rumsey, 6. Tyler Jashembowski, 7. Jeff Trombley, 8. Mike VanPelt, 9. Justin Mills, 10. Billy VanInwegen, 11. Jessie Prichnik, 12. Austin Morris, 13. Mark Connoly, 14. Emily VanInwegen, 15. Peter Dance.

Sportsman Feature Finish, 20 Laps: 1. Jimmy Johnson, 2. Joe Conklin, 3. Howie Finch III, 4. Greg Sleight, 5. Jeff Hulseapple, 6. Jesse Leiby, 7. Milton Mann, 8. Corey Cormier, 9. Cole Hentschel, 10. Tommy Vigh Jr., 11. Bobby DeLeon, 12. Tyler Johnston, 13. Dan Morgiewicz, 14. Matt Shultz, 15. Danny Carlough, 16. Lem Atkins, 17. Troy Arnold, 18. Conner Otten, 19. Mel Schrufer, 20. Leo Fotopoulos, 21. Bobby Flood, 22. Joe Bonetti, 23. Patrick Murphy, 24. Billy Eggers Jr. Did Not Qualify: Tyler Pirone, Mike Bull, James Cronk, Scott Muller, George Begg, Corey Lowitt. Disqualified: Brad Horton (transponder).

Rookie Sportsman Feature Finish, 15 Laps: 1. Jake Granacker, 2. Bob Jashembowski, 3. Ryan Macartney, 4. Jared Miller, 5. Dylan Smith, 6. Michael Giuliano, 7. Ryan Neiger, 8. Jimmy Leiby, 9. Keith Johannessen, 10. Pat Mann, 11. Bryan Jones, 12. Jamie Doolan, 13. Mike Orlando, 14. Jason Armstrong, 15. Chet Doolan, 16. Samantha Muller, 17. Chris Raser, 18. Brett Weslowski, 19. Anthony Sisco, 20. Rich Eggers, 21. Jake Bedell. Did Not Start: Russell Crotty, Jeff Jones.

Street Stock Feature Finish, 15 Laps: 1. Jim Maher, 2. Charlie Donald, 3. Joel Murns Jr., 4. Jim Hajkowski, 5. Emerson Cargain Sr., 6. Ron Constable, 7. Wayne Taylor, 8. Ryan Modiano, 9. Joe Scheffold, 10. John Miracle.

OPENING NIGHT 2018 PRESENTED BY HALMAR INTERNATIONAL

Halmar International
Modified Feature Finish, 30 Laps: 1. Anthony Perrego, 2. Mike Kolka, 3. Mat Williamson, 4. Tommy Meier, 5. Craig Mitchell, 6. John Ferrier, 7. Jimmy Horton, 8. Chris Shultz, 9. Gary Edwards Jr., 10. Danny Creeden, 11. Jerry Higbie, 12. Brendan Finley, 13. Bob McGannon, 14. Chris Whitehead, 15. John Lieto, 16. Matt Janiak, 17. Richie Eurich, 18. Joey Falanga, 19. Joey Bruning, 20. Scott Flammer, 21. C.G. Morey, 22. Steve Dodd, 23. Matt Hitchcock, 24. Jeff Heotzler Sr., 25. Kirk Horton, 26. Tom Hindley. Did Not Qualify: Allison Ricci, Danny Cronk, Stan Frankenfield Jr., Tyler Boniface, Donnie Wilson, Michael Storms.

Sportsman Feature Finish, 20 Laps: 1. Jesse Leiby, 2. Greg Sleight, 3. Joe Bonetti, 4. Joe Conklin, 5. Jeff Hulseapple, 6. Bobby Flood, 7. Tommy Vigh Jr., 8. Jimmy Johnson, 9. Patrick Murphy, 10. Alex Yankowski, 11. Cole Hentschel, 12. Matt Shultz, 13. Mel Schrufer, 14. Milton Mann, 15. Dan Morgiewicz, 16. Austin Smith, 17. Troy Arnold, 18. Tyler Pirone, 19. Mike Horton, 20. Brad Horton, 21. Lem Atkins, 22. Corey Cormier, 23. Leo Fotopoulos, 24. Billy Eggers Jr. Did Not Qualify: Connor Otten, George Begg, Howie Finch III, Jamie Yannone, Bob Wosyluk, A.J. Williams, Tighe Sherlock, Pat Mann.

Rookie Sportsman Feature Finish: 10 Laps (time curfew): 1. Bob Jashembowski, 2. Jimmy Leiby, 3. Dylan Smith, 4. Michael Giuliano, 5. Danny Carlough, 6. Brett Weslowski, 7. Mike Talmadge, 8. Ryan Macartney, 9. Rich Eggers, 10. Anthony Horton, 11. Russell Crotty, 12. Jason Armstrong, 13. Chris Raser, 14. Jamie Doolan, 15. Michael Bull, 16. Chet Doolan, 17. Ryan Neiger, 18. Mike Orlando. Disqualified: Jake Grannacker.

Street Stock Feature Finish, 15 Laps: 1. Joel Murns Jr., 2. Jim Maher, 3. Charlie Donald, 4. Jim Hajkowski, 5. Joe Sheffold, 6. Wayne Taylor, 7. Scott Gumaer, 8. Rob Taylor, 9. Marty Van Nieuwland, 10. Kyle Riley, 11. Mike Vigiletti, 12. Emerson Cargain Sr.

2017 Track Champions

Modified – Jimmy Horton, Small Block Modified – Anthony Perrego, Sportsman – Jesse Leiby , Street Stock – Mike Vigiletti

For the full schedule, please look here: SCHEDULE

Orange County Fair Speedway

239 Wisner Avenue – Middletown, NY 10940

Office: 845-342-2573

MAILING LIST




X